Planeat

Príbehy

Mgr. Soňa Vizváryová: „Zdravý životný štýl je spojením výživy, pohybu a zvládania vlastných emócii.“

Mgr. Soňa Vizváryová: „Zdravý životný štýl je spojením výživy, pohybu a zvládania vlastných emócii.“ Naši odborníci

výživový poradca, špecializácia: analýza stravovacích návykov

Prečo sa venuješ práve výžive?

Výživa ma fascinovala už od školských čias a sprevádza ma celým životom. Uvedomujem si, že odovzdávaním svojich vedomostí viem ovplyvniť životy iných, viem im podať pomocnú ruku, pokiaľ majú chuť a odhodlanie na zmenu aj oni sami.

Máš nejaký obľúbený citát alebo svoje motto?

„Zdravý životný štýl je spojením výživy, pohybu a zvládania vlastných emócii“

Povedz našim čitateľom niečo viac o sebe

Som výživová poradkyňa, lektorka a v neposlednom rade matka dvoch detí. Vlastnou skúsenosťou som sa presvedčila, že výživa vo veľkej miere ovplyvňuje naše životy. Prešla som si rôznymi druhmi výživy, od delenej stravy cez makrobiotiku, vegánstvo, vegetarianstvo aj raw. Postupom času som si vypestovala svoj štýl stravovania. Témou výživy som sa intenzívnejšie začala zaoberať, keď sa mi narodili deti a mali zdravotné problémy. V ďalších rokoch som išla stále hlbšie do odbornej problematiky, aby som sa lepšie zorientovala v danej téme.

Akí klienti ťa najčastejšie oslovujú?

Najčastejšie za mnou prichádzajú klienti s nadváhou, ale riešim aj jedálničky čisto ozdravné so zachovaním váhy, prípadne s naberaním svalovej hmoty.

Dnes sa venujem hlavne analýze stravovacích návykov a tvorbe individualizovaných stravovacích plánov. V podstate ale pomáham klientom na ceste za ich novým lepším ja.

Planeat

Máte aj vy záujem o analýzu vašich aktuálnych stravovacích návykov?

viac informácií

Ako chápeš ty zdravý životný štýl?

Zdravý životný štýl je podľa mňa spojením výživy, pohybu a zvládania vlastných emócii. Zvládať stresové situácie v dnešnom svete je veľmi dôležité. Čím sa riadim: Riešim iba tie veci, ktoré ovplyvniť viem a netrápim sa tým, čo ovplyvniť neviem.